Home  /  Opleidingsaanbod  /  Interessegebieden  /  Systeemontwikkeling en testen  /  Modern System Development
ITIL gaat niet over IT, maar over dienstverlening

Taco van der Maten: Service Delivery Manager Global Hosting
bij de ICT-afdeling van DSM. De ITIL-opleiding die hij volgde bij
Capgemini Academy vormde een prima ondersteuning op zijn weg. Lees verder

Modern System Development

De objectgeoriënteerde (OO) aanpak is de basis voor moderne systeemontwikkeling. De ontwikkelaar maakt hierbij gebruik van Unified Modeling Language (UML). UML is de wereldwijde standaard voor het modelleren van applicaties.

De ontwikkelaar kent de OO-concepten en is in staat objectgeoriënteerde methoden en technieken toe te passen. Capgemini Academy heeft een breed scala aan opleidingen voor OO-ontwikkelaars. Zowel voor de ontwikkelaars die nieuw zijn in het vakgebied systeemontwikkeling, als voor ontwikkelaars die al met andere manieren van systeemontwikkeling vertrouwd zijn.

Rollen

Binnen de objectgeoriënteerde aanpak van systeemontwikkeling onderscheiden we de volgende rollen:

  • analyst   
  • designer 
  • builder J2EE 
  • builder .NET

De analyst vertaalt voor de opdrachtgever kansen of knelpunten naar een concrete oplossing en specificeert de requirements voor de oplossing. De designer vertaalt de requirements naar het design rekening houdend met de ontwikkelomgeving. De builder bouwt de toepassing op basis van het design in de voorgeschreven ontwikkelomgeving.

Om te kunnen werken in een objectgeoriënteerde omgeving is het nodig om de OO-denkwijze te kennen en om thuis te zijn in de modelleringstechnieken van UML. Daarnaast is kennis van specifieke OO-methoden en tools nodig, afhankelijk van de bij uw bedrijf gebruikte ontwikkelomgeving.

Leertrajecten

Wanneer u nieuw bent in het vakgebied vindt u de opleidingen voor de analyst en de designer in het interessegebied OO Professional Tracks. Bent u een ervaren systeemontwikkelaar dan vindt u de opleidingen in het interessegebied Reskillingstrajecten OO.

Wanneer u bij uw werkzaamheden gebruik maakt van de methode RUP (Rational Unified Proces) bekijk dan ook de opleidingen in het interessegebied RUP (Rational Unified Process).

Opleidingen

Onder de leertrajecten vindt u onze opleidingen die specifiek van toepassing zijn voor een speciale rol in een OO-traject. U kunt de opleidingen die in de leertrajecten zijn opgenomen, natuurlijk ook als een losse opleiding bij ons boeken.

Management van programma's?


Academy: beste ICT-opleider


 Print deze pagina   Mail deze pagina